www.jaskiniasolna.ustron.pl
Mapa Email
   
 
Właściwości lecznicze Jaskini Solno-Jodowej Galos
Naturalna sól morska stosowana w naszej jaskini zawiera wszystkie niezbędne mikro i makroelementy potrzebne do stworzenia unikalnego mikroklimatu morskiego, który działa relaksująco i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Seanse w jaskini solnej wskazane są dla dzieci i dorosłych, wspomagają ogólną kondycję organizmu i korzystnie oddziałają na całość organizmu.
Czyste zjonizowane powietrze pozwala polepszyć
kondycję zdrowotną i działa wspomagająco przy leczeniu:
- chorób dróg oddechowych:
nosa, gardła, krtani, zatok, astmy oskrzelowej,
- przewlekłego zapalenia oskrzeli i płuc, jak również pylicy płuc,
- niedoczynności tarczycy,
- schorzeń sercowo – naczyniowych:
niewydolności krążenia, stanów pozawałowych, nadciśnienia,
- schorzeń dermatologicznych: łuszczycy, zapalenia skóry, alergii i innych,
- dysfunkcji wegetatywnego układu nerwowego,
- nerwic, stanów przemęczenia, spadku odporności na stres.
Korzystna Poprawa zdrowia
zauważalna jest już po trzech zabiegach.

W przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy,
klaustrofobii i chorób nowotworowych wskazana
jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

Sól morska Galos
Właściwości lecznicze soli morskiej znane są od wieków. Sól morska oczyszcza skórę, wzmacnia drobne naczynia krwionośne, zapobiega ich pękaniu, korzystnie wpływa na równowagę kwasowo – zasadową skóry i chroni ją przed wolnymi rodnikami. Likwiduje również obrzęki i poprawia krążenie krwi. Sól morska napina i wygładza skórę oraz przywraca jej zdrowy i jednolity kolor. Ponadto pomaga w odchudzaniu i walce z cellulitisem, przyspiesza metabolizm i powoduje szybsze spalanie tłuszczu.
Sól Sakska (pochodząca ze słonych jezior Sakskich na Krymie), którą wyłożone są Jaskinie Glos już w 1912 roku na Wystawie Światowej w Paryżu została uhonorowana Złotym Medalem. Jest ona bowiem skarbnicą mikropierwiastków, 70-80% to chlorek sodowy a 20-22% to sole: potasowa, wapniowa, jodowa, magnezowa i inne pierwiastki chemiczne.

Sól to jedno z najbogatszych źródeł życia
od wieków poprawia zdrowie i urodę.


Nasza sól to 100% naturalny produkt nie zawierający żadnych sztucznych barwników i konserwantów. Jest ona uzyskiwana poprzez naturalny proces odparowania morskiej wody.

Świecowanie uszu
Świecowanie metodą Indian Hopi to oczyszczanie układu słuchowego - stało się obecnie bardzo modnym zabiegiem, a wywodzi się przecież z medycyny ludowej, znanej już w starożytnym Wschodzie jak i u plemion indiańskich obu Ameryk. Przeżywa na nowo odrodzenie dzięki swemu skutecznemu działaniu, prostocie stosowania i bezpieczeństwu ekologicznemu. Świeca Indian Hopi jest ręcznie wytwarzana tylko z najlepszego gatunkowo, naturalnego produktu, jakim jest wosk pszczeli, propolis i olejki eteryczne.
Wskazane przy: Schorzeniach uszu, gardła, nosa. Przewlekłe stany zapalne nosa, gardła, migdałków. Stany zapalne zatok przynosowych. Przeziębienia. Szumy w uszach różnego pochodzenia. Niedosłuch. Stany stresowe, nerwowość. Nadpobudliwość, zaburzenia snu. Bóle i zawroty głowy, migreny.
Zabiegi wykonujemy w:
43-450 Ustroń - Zawodzie, ul. Sanatoryjna 7
Sanatorium Uzdrowiskowe "Równica"
(Przewiązka przylegająca do wejscia "B" Domu Zdrojowego)
Tel: 662 968 375

 

 

 

 

 

 
Projekt, fotografie, wykonanie i utrzymanie strony www - Marek Landowski - www.marlan.pl